100% מימון לרכב – קראתם נכון!!

100% מימון לרכב

100% מימון לרכב, זו אחת הדרכים הכי מקובלות היום בעולם רכישת רכבים חדשים. מימון לרכב זוהי בעצם סוג של הלוואה על הרכב, ואם עד היום לקחנו אותם מבנקים, אפשר היום לגשת לאחת מהחברות שמעניקות הלוואות 100% מימון לרכב. בדרך כלל נפרסת הלוואה כזו על תקופה של בין 36 ל-60 חודשים.  יש שתי אפשרויות לקבל הלוואה של 100% מימון לרכב. הראשונה היא באמצעות תשלום מקדמה ולאחר מכן פריסה לתשלומים של סכום שנקבע ומוסכם מראש. האפשרות השנייה היא שהלווה משלם מקדמה ותשלום חודשי קבוע, ובסוף התקופה הוא מבקש שיפרסו לו גם את התשלום האחרון למספר חודשים או שהוא משלם את זה בבת אחת.

100% מימון לרכב- הלוואה נוחה בריבית נמוכה

גם בהלוואות של 100% מימון לרכב יש כמובן ריבית, אבל התשלום החודשי הוא יחסית נמוך, ולעומת המציאות בה הנהגים הללו נוסעים ברכב חדש מהניילון ויודעים יפה מאוד שהם לא יראו מסוך כמה שנים טובות, זה שווה להם כל גרוש. התחרות בין חברות מימון חוץ בנקאיות והבנקים, מגדילים את התחרות על כיסו של כל לווה, ולכן האפשרות הזו קורצת לנהגים רבים שאחרי 20,30 שנה שהם נוהגים ברכבים מיד שנייה וגם שלישית, הם רוצים סוף סוף לטעום טעמה של נסיעה טובה ברכב חדש ומהדגם שהם מעדיפים.

כמובן שמקרה של עסקת 100% מימון לרכב הריבית תהיה יותר גבוהה מאשר לקיחת 70% או חלק אחר של הלוואה.

מה בין ליסינג ל-100% מימון לרכב?

עסקת ליסינג גם היא עסקת 100% מימון לרכב, ולמרות זאת יש הבדלים בין שתי הדרכים. בעסקאות הליסינג לרוב, הרכב נשאר בבעלות חברת הליסינג, במקרה של לקיחת הלוואת 100% מימון לרכב, הוא נרשם ע"ש הלווה, ומשועבד על שם המלווה.

בעסקות 100% מימון לרכב אפשר לרכוש גם רכבים מיד שנייה, עסקאות ליסינג נעשות רק על רכבים חדשים. בשתי העסקות אפשר "לשחק" בין גובה וכמות התשלומים מדי חודש, התשלום הראשון והאחרון של העסקה.

חברה חוץ בנקאית – 100% מימון לרכב

עד לא מזמן אי אפשר היה לקבל 100% מימון לרכב כאשר ביקשתם לרכוש מכונית חדשה. אצל בנקים בטוח לא יכולתם לקבל את זה, אלא רק אצל חברות מימון חוץ בנקאיות.

מאוד משתלם לקחת היום הלוואה של 100% מימון לרכב. עלות הריבית נמוכה, והופכת את העסקה למשתלמת מאוד. במקרה כזה צריך הלווה להחזיר מדי חודש גם את העלויות הנוספות כמו: רישוי, תחזוקה ודלק, ביטוח ועוד. התשלומים האלה צריכים להיות סבירים ביחס להכנסה של הקונה ולהוצאות השוטפות שלו.

כאשר לוקחים הלוואה של 100% מימון לרכב, כדאי לחשב מה הסכום שלא יעיק על ההתנהלות. בנוסף יש להתאים בין מספר השנים שהלווה מתכוון להשתמש ברכב, לבין מספר השנים עליהם תתפרס ההלוואה. השארת "סלון" לתשלום סופי, תקטין את הסכום שיש לשלם כל חודש.