מכוניות חדשות במבצע – רק לבחור!

מכוניות חדשות במבצע

מעת לעת יוצאות יבואניות הרכב ברשימת מכוניות חדשות במבצע. ב-2017 הוא כמעט שבר שיא, מעט פחות מ-2016 אבל בהחלט נתון מרשים. מי שצפה שתהיה האטה במכירות התבדה. אצל מספר יבואני רכב אפילו היה מחסור של דגמי מכוניות מסוימים.

בשנת 2017 נמכרו 281,563 מכוניות, ויש יתרון ברור לקונצרן יונדאי עם קיה. היו 110,000 רכישות של כלי רכב חדשים בסה"כ כ-40% מכל המכירות. כאשר אחד החידושים שמאפיינים את המכוניות החדשות, היא מערכת בטיחות עם בלימה אוטונומית במצבי חירום, המערכת הכי חשובה בתעשיית הרכב, אשר מצליחה להאט או לבלום באופן עצמאי את הרכב במצב חירום מסוכן של כמעט תאונה. ממחקרים שנעשו היא עשויה להפחית במצבים מסוימים את הסיכון במעורבות בתאונה, בגלל אחת הבעיות הכי שכיחות שגורמות לתאונות והיא- הסחת דעת.

רכב ואיכות הסביבה- מכוניות חדשות במבצע

אפשר גם לראות התייחסות לנושא של שמירת הסביבה אצל יצרני הרכבים. מספר הרכבים ההיברידיים שנמכרו ב-2017 עומד על 27,000 וזהו בהחלט מספר שיא שמהווה 10% מנתח השוק כולו.

בעולם הרכב, ממש כמו בעולמות צרכנות אחרים, יש "קולקציה" חדשה כל שנה. הנהג הישראלי כמו נהגים אחרים בכל העולם, צריך את הכי חדש והכי יפה. זה קורה בכל מוצרי החשמל הביתיים, זה בוודאי קורה עם הפלפון שמחליפים כל חצי שנה וכן- זה גם קורה עם המכוניות.

כאשר אתה "מאוהב" בכלי רכב מסוים, הרבה פעמים תחכה לפרסום של מכוניות חדשות במבצע, ואז גם תוכל לקבל את המכונית שאתה אוהב וגם לחסוך כמה אלפי שקלים.

מה זה רכב היברידי?

אין ספק שרכב היברידי, שזה הדבר הכי חדש בשוק הרכב בארץ, לא נכלל ברשימת מכוניות חדשות במבצע, אבל בהחלט כדאי לשים לב אליו.

רכב היברידי, משלב בפעילות שלו שני סוגי מנועים אחד בעל בעירה פנימית כמו שיש היום בכל הרכבים, לרוב מנוע בנזין, והשני מנוע חשמלי. הפעילות של שניה המנועים האלה משתנה בהתאם לסוג הרכב, ומערכת המחשוב של הרכב היא זו שמחליטה איזה מנוע להפעיל. רכב היברידי משפר את נצילות הדלק, מנוע הבעירה ברכב היברידי פועל פחות, והוא גם פולט פחות חומרים מזהמים כאשר הוא פועל. יש שמייחסים לרכבים היברידיים גם חיסכון, ובאופק כבר נראים אותות סיום הפיתוח של רכב אוטונומי חשמלי (2019-2020). עליו נטען שהוא הרבה יותר חזק מכלי רכב היברידי, ובטוח יותר ידידותי לסביבה מכל הרכבים הקיימים.

המיסוי על רכבים היברידיים הוא מופחת ביחס לרכבים אחרים. החישוב נעשה

על פי דרגת הזיהום של הרכב- בערך כ-30% מס בלבד. סוגיית המיסוי על רכבים "ירוקים" כמו ההיברידים היא רחבה וראויה להתייחסות במאמר אחר.