מבצע רכב חדש -קפצו על ההזדמנות

מבצע רכש חדש

בחברות רבות בעיקר הייטק, יש לעתים בחוזה גם קבלת רכב. פנייה של החברה לחברת מימון לרכב תאפשר רכישה כללית למגוון עובדי החברה במסגרת מבצע רכב חדש של רכבים לעובדים. רכב חברה, הוא סעיף די חשוב ונפוץ בחוזי העסקת עובדים וחברות ההייטק הן אלה שהחלו את המגמה הזו. זוהי אפשרות לעובדים מסוימים לקבל רכב במסגרת העבודה, וזה חלק מהמו"מ שהוא מנהל על חוזה ההעסקה שלו.

בדרך כלל במסגרת המו"מ עולה סוגיית הרכב והעובד צריך להחליט אם הוא רוצה ללכת על זה. פנייה לחברת מימון המציעה מבצע רכב חדש של תבטיח רכב לעבוד החדש וגם מחיר הגון לבעלי החברה. בנוסף יש לזכור שהחברה תמיד תיקח בחשבון גם את הרכבים העתידיים שהיא תהיה זקוקה להם, למשל לפני גיוס עובדים חדשים, התרחבות ועוד.

מנתוני לשכת המסחר עולה כי בשנת 2014 למשל צברו רכבי הליסינג בישראל 31.2 אלף קילומטר ו-27.7 ק"מ בנסיעה ברכב פרטי שהנו בבעלות החברה המעסיקה. רכב בבעלות פרטית ולא של חברה, נוסע רק 14.4 אלף ק"מ בשנה, וכמובן שכאשר מדובר ברכב חברה הנסיעות הן הרבה יותר ארוכות והרבה יותר תכופות. מנתוני חברת דן אנד בריידסטריט לחמשת חברות הליסינג המובילות בישראל, היו יחד ב-2014 כ-200 אלף כלי רכב על כל מקרה של מבצע רכב חדש.

קבלו את הרכב החדש שלכם- מבצע רכב חדש

אם עובדים מחליטים לוותר על הרכב הצמוד שהחברה מעניקה להם, אחרי שיצאה במבצע רכב חדש, כדי לרענן את צי הרכבים של החברה, הם יכולים לקבל במקום רכב סכום כלשהו ולהגדיל את השכר שלהם ברוטו. נכון ל-2015 עומד הסכום הזה על בין 2,500 ל-3,500 ₪ ברוטו.

יש דברים חשובים שכדאי לכל עובד לדעת לפני שהוא מחליט ללכת על רכב חדש כסעיף בחוזה ההעסקה שלו. הוא חייב לדעת האם יש הגבלות כלשהן על השימוש ברכב כמו למשל הגבלה בקילומטר או בכמות הדלק. אם הוא אכן חרוג מי משלם על זה וכמה זה עולה? בנוסף כדאי לדעת האם רק לו מותר לנהוג ברכב או גם לבני המשפחה, למשל בת או בן הזוג. מהי ההשתתפות העצמית חלילה במקרה של תאונה, או מדיניות הטיפולים שהרכב יהיה זקוק להם. מבצע רכב חדש עושות חברות לפני גיוס עובדים.

מבצע רכב חדש- שווה לכל חברה

מבחינת רשויות המס, רכב צמוד הוא מבחינתן כסף ועל העובד יוטל מיסוי בהתאם לגובה ההטבה. לפעמים יקפצו גם מדרגות המס לעובד בגלל המס על הרכב הצמוד ושווי המס לרכב יעמוד על 2.5% ממחיר הרכב.

במסגרת תקנות המס הירוקות, מעודדים את השימוש בכלי רכב היברידיים וגם מבצע רכב חדש לוקח אותן בחשבון. שימוש בהם מקזז חלק מהמס המשולם עליהם.

יש שני חריגים בנושא של מיסוי והם טכנאים ומתקינים. רכבים אלה שנרכשים במסגרת מבצע רכב חדש בחברה, מיועדים לשימושם של העובדים אבל רק בשעות העבודה. הם לא נחשבים כהטבת שכר ולכן גם לא משפיעים על המס שהעובדים שמקבלים רכבים במסגרת מבצע רכב חדש משלמים.

מבצע רכב חדש- אותן מכוניות

חברות מימון לרכב מדברות על כך שכאשר יש מבצע רכב חדש , הרכבים הפופולריים ביותר הם כגון רכב תפעולי או רכבים לעבודה למשל טנדרים, וחברות הייטק ילכו למשל על רכבים פרטיים. ברוב החברות הדגמים שניתנים לעובדים הם אחידים ויש היררכיה מבחינת הרכבים בהתאם לתפקידים בעבודה.

צריכת דלק הוא אחד השיקולים הכי חשובים כאשר חברה מחליטה על מבצע רכב חדש, סעיף הדלק במקרה שמדובר במאות כלי רכב עלול להיות משמעותי מאוד.